• Tel: 01/200 15 16
  • Radno vrijeme: 6:15 - 17:30

Vođeni rezultatima suvremenih istraživanja o specifičnostima današnjeg djeteta i djetinjstva, djelatnici Dječjeg vrtića Zvončica svoje su profesionalne kompetencije usmjerili na stvaranje optimalnih uvjeta za cjelokupan razvoj svih djetetovih potencijala, te zdrave i sigurne uvjete odrastanja. Dobro osmišljenim kontekstom nastojimo humanizirati i djetetu prilagoditi materijalno i socijalno okruženje koje će omogućiti aktivan odnos djeteta s vršnjacima i odraslim osobama. Prepoznatljivo obilježje, koje predstavlja temeljnu okosnicu Dječjeg vrtića Zvončica, je kultura ustanove u kojoj zajedničkim druženjem djece različite dobi, suradnjom djece i odraslih različitih profesionalnih profila i usmjerenja, bogatim i osmišljenim poticajima stvaramo pretpostavke za razvoj raznovrsnih kompetencija koje će djetetu biti potrebne i u kasnijim životnim situacijama.

Različitim načinima nastojimo proširiti izvore spoznaja organizirajući niz aktivnosti u kojima djeca istražuju (voda, boje, glina, pijesak i dr.) otkrivaju i aktivno uče. S tim ciljem radimo na raznovrsnim projektima u kojima, osim djece i odgajatelja, aktivno sudjeluju roditelji i stručnjaci iz različitih područja djelatnosti te se organiziraju aktivnosti (posjete i susrete) kojima djeca direktno i sveobuhvatno upoznaju različite društvene i prirodne fenomene.

Razvoj kreativnosti, samostalnosti, kritičkog i fleksibilnog mišljenja, emocionalne stabilnosti i socijalnih kompetencije, odgovornosti i autonomije neke su od osnovnih zadaća našeg vrtića koje doprinose cjelovitom razvoju naše djece. Igra kao dominantna djetetova aktivnost koja nosi najviše potencijala za učenje, razvoj i uživanje djece rane i predškolske dobi ima posebno mjesto u našem profesionalnom promišljanju i realizaciji.

Posebna briga koju posvećujemo kontinuiranom stručnom usavršavanju odgajatelja, planiranju, provođenju, analiziranju i dokumentiranju pedagoške prakse rezultira zajedničkim promišljanjem i kvalitativnim mijenjanjem uvjeta odrastanja djece. Video-zapisi zajedničkih aktivnosti djece i odraslih učinjeni u svrhu osvještavanja kvalitete odgojno-obrazovne prakse čine okosnicu naših refleksija i profesionalnih rasprava. Ulažemo posebne napore kako bi iskoristiti sve prednosti zajedničkoga institucijskoga odgoja i obrazovanja te fleksibilnom i funkcionalnom organizacijom maksimalno zadovoljili individualne potrebe djece i njihovih roditelja (vrijeme dolaska djeteta u vrtić, potreba za hranom, snom ili odmorom).

Osim realizacije osnovnog programa, a s ciljem praćenja i realiziranja specifičnih interesa ili područja interesa djece, uz profesionalne voditelje, organiziramo programe učenja stranog jezika, sportski program i sl. Svi zaposlenici Dječjeg vrtića Zvončica ulažu, posebno znanjem, vještinama i ljubavlju, usmjerene napore kako bi djeca ostvarila svoja osnovna prava u ugodnom, sigurnom i razvojno poticajnom okruženju.

Himna vrtića

U vrtiću našem  Igra se i pleše Ako si tužan  tete te...