ENGLESKI JEZIK

Djetetov mozak u ranoj dobi ima mogućnost usvajanja znanja velikom brzinom i iznimnom lakoćom.

Stručnjaci tvrde da učenje stranoga jezika u ranoj dobi pozitivno utječe na djetetov kasniji razvoj, stvara samopouzdanje te olakšava učenje stranog  jezika u kasnijoj životnoj dobi.

Lingvisti  smatraju da je s učenjem stranih jezika najbolje započeti  već u predškolskoj dobi jer djeca u toj dobi  imaju sposobnost oponašanja pravog izgovora. Ako započnu sa učenjem do šeste godine života, sposobna su usvojiti određeni  jezik bez prisutnosti stranog naglaska.

Kada djeca počnu učiti strani jezik u najranijim godinama svoga života, pomažemo im shvatiti da postoje drugačiji ljudi, kulture i jezici te ih pripremamo za različite mogućnosti i prilike koje im donosi budućnost.